Oddział zakaźny w szpitalu w Wejherowie

Szpitale Pomorskie informują o zmianach

W związku z powstaniem Oddziałów Zakaźnych dla pacjentów zakażonych covid19 w ramach Szpitali Pomorskich, zmianie uległa działalność niektórych oddziałów w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni oraz Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie.

 

Od 12 listopada br. w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni przy ul. Powstania Styczniowego 1 (budynek nr 9) uruchomiony został Oddział Zakaźny dla chorych na covid19, docelowo posiadający 50 łóżek. Dotychczas działające tam Oddziały: Chorób Wewnętrznych oraz Nefrologii zawiesiły przyjęcia pacjentów, natomiast Oddział Okulistyczny został przeniesiony do budynku nr 4.
Od minionego poniedziałku 16 listopada br. w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie uruchomiony zostanie 50-łóżkowy Oddział Zakaźny dla chorych na covid19. Miejsca te powstaną w tzw. budynku łóżkowym – w miejscu obecnie działających Oddziałów: Rehabilitacji Kardiologicznej oraz Otolaryngologii, których działalność zostanie zawieszona.
Dodatkowo w szpitalu dla pacjentów covid19 uruchomiono 4 łóżka na Oddziale Kardiochirurgii oraz 3 stanowiska ECMO do prowadzenia terapii pozaustrojowej u pacjentów z ciężką niewydolnością oddechową.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.