Dwa zwycięstwa

Piłka nożna. Gryf

Wreszcie kibice Gryfa Wejherowo doczekali się zwycięstw. Niespodziewanie wejherowianie pokonali wyżej notowany Bałtyk Gdynia 3:0. Natomiast w Kleczewie zwyciężyli Sokoła 1:2.

 

Znajdujący się czołówce tabeli rozgrywek III ligi Bałtyk doznał niespodziewanej klęski. Pomimo że podczas spotkania na Wzgórzu Wolności goście sprawiali lepsze wrażenie, ale to wejherowianie strzelali gole. Pierwszą bramkę zdobyli tuż przed końcem pierwszej części.
Druga odsłona to ataki gdynian i kontrataki gospodarzy. Bałtyk nie wykorzystał rzutu karnego, a dla odmiany Poręba zdobył drugą bramkę dla Gryfa. W końcówce wejherowianie grali z przewagą zawodnika i dzięki temu strzelili trzeciego gola.
Natomiast w Kleczewie, w meczu z tamtejszym Sokołem, piłkarze Gryfa Wejherowo zgrali z rozwagą, broniąc własnego przedpola i kontratakując.
Już w pierwszej części zdobyli dwie bramki dzięki celności Hołtyna. Druga odsłona pojedynku nie zmieniła obrazu gry, a goście czyli wejherowianie, dzięki skutecznej grze obrony pozwolili na strzelenia tylko jednej bramki.
Przed przerwą zimową wejherowian czeka jeszcze rozegranie zaległego spotkania z Kotwicą Kołobrzeg, które odbędzie się (oby!) 21 listopada w Kołobrzegu.
Gryf Wejherowo zajmuje 19 miejsce w tabeli rozgrywek III ligi.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.