Czujni mieszkańcy i skuteczni strażacy oraz policjanci

Podpalenie w Szkole Podstawowej nr 11

W Szkole Podstawowej nr 11 w Wejherowie wybuchł pożar. Ogień, który pojawił się w sobotni wieczór 24 października br. zauważyli mieszkańcy okolicznych budynków i natychmiast zaalarmowali odpowiednie służby. Dzięki zaangażowaniu strażaków, policjantów i pracowników szkoły, udało się ograniczyć zasięg pożaru. Według wstępnych ustaleń przyczyną pojawienia się ognia było podpalenie. Niestety, to nie pierwszy atak na miejski obiekt.

 

W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał, ale mienie społeczne zostało zniszczone. Nadpalony został fragment budynku przylegający do głównej części szkoły, w którym mieszczą się klasy zerowe, gabinet logopedy oraz terapeuty szkolnego. Zniszczony częściowo został także fragment poszycia dachowego
– Kiedy przyjechałam na miejsce po godzinie 19, okazało się, że do podpalenia doszło w części budynku od ul. Kaszubskiej – powiedziała Wioleta Podolska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie. – Na szczęście ogień nie przedostał się do wnętrza szkoły, dostał się tam jedynie dym, a strażacy oddymili pomieszczenia. Chciałabym podziękować mieszkańcom, którzy, zawiadamiając błyskawicznie służby ratownicze, wykazali się czujnością i ogromną odpowiedzialnością. To im zawdzięczamy, że nie spłonęła cała szkoła. Dziękuję straży pożarnej i policji za zaangażowanie, a także pracownikom szkoły, którzy błyskawicznie zaangażowali się w akcję.
W poniedziałek 26 października straż pożarna sprawdziła powietrze w budynku i nie stwierdziła zagrożenia. Dlatego dzieci z klas 0-3 weszły do świetlicy szkolnej i na lekcje.
– Na szczęście nikt nie ucierpiał podczas tego pożaru. Przeprowadziliśmy na miejscu oględziny. Budynek oczywiście wymaga prac remontowych – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Budynek szkoły przeszedł w 2011 roku termomodernizację. To, co zostało zrobione za publiczne pieniądze, trzeba będzie teraz naprawiać. To niepojęte i skandaliczne, że jest tak wielka agresja i w konsekwencji są tak groźne ataki na obiekty miejskie, czyli w istocie na miasto. Są niszczone obiekty służące dzieciom, młodzieży, mieszkańcom. To nie tylko ta szkoła. Jest wiele miejsc, które wykonane zostały dla mieszkańców, a są w sposób chuligański dewastowane. Dziękuję mieszkańcom, którzy zachowali się bardzo odpowiedzialnie oraz służbom – straży pożarnej i policji oraz pracownikom szkoły za reakcję.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.