Ruszył trzeci etap modernizacji

Ulica Obwodowa w Redzie

Rozpoczął się kolejny etap przebudowy drogi powiatowej ulicy Obwodowej. Prace prowadzone będą na odcinku od ronda łączącego ulice Morską, Obwodową i Młyńską do ulicy Gdańskiej (DK 6). Zadanie ma zakończyć się w grudniu br.

 

Jeszcze w tym roku zakończy się modernizacja całej ulicy Obwodowej w Redzie. Na początku listopada ruszył trzeci etap przebudowy realizowanej przez Samorząd Powiatu Wejherowskiego, wspólnie z Miastem Reda. Warto przypomnieć, że na wszystkie trzy etapy pozyskano dofinansowanie ze środków rządowych.
– W ramach zadania wymieniona zostanie nawierzchnia i przebudowana zostanie istniejąca sieć kanalizacji deszczowej, sanitarnej oraz elektroenergetycznej. Powstanie także fragment chodnika po stronie wschodniej, w celu umożliwienia dojścia do nieruchomości leżących po tej stronie – mówi Wicestarosta Jacek Thiel. – Na czas remontu konieczne będą zmiany w organizacji ruchu. Wprowadzony zostanie m.in. ruch jednokierunkowy w stronę południową, czyli od ronda do ul. Gdańskiej.
Przypomnijmy, że w czerwcu br. zakończył się pierwszy etap modernizacji ulicy Obwodowej – na odcinku od mostu na kanale Łyskim do ulicy Łąkowej. W ramach zadania powstało rondo u zbiegu ulic Obwodowej, Rolniczej i Olimpijskiej. W tej chwili kończy się realizacja drugiego etapu – od skrzyżowania z ulicą Łąkową do ronda przy ulicy Młyńskiej i jednocześnie ruszyły prace na ostatnim odcinku.
Remont drogi powiatowej ulicy Obwodowej, jednej z kluczowych ulic w mieście, która w okresie letnim jest naturalnym bajpasem dla zatłoczonej drogi krajowej numer 6, poprawi bezpieczeństwo i płynność ruchu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.