Przeniesiony przystanek

Starostwo oraz Zarząd Dróg Powiatowych zdecydowali o przeniesieniu przystanku autobusowego na ul. Reformatów w Wejherowie w inne miejsce. Po wyremontowaniu tej ulicy, Starostwo nie wywiązywało się z obietnicy zbudowania zatoczki autobusowej. Zatoka prawdopodobnie już nie powstanie, ale teraz przystanek przesunięto w miejsce, gdzie jezdnia jest szersza. Umożliwia to ominięcie stojącego na przystanku autobusu przez kierowców innych pojazdów.

O problematycznym usytuowaniu przystanku na wyremontowanej w zeszłym roku drodze powiatowej pisaliśmy kilkakrotnie. W czerwcu br. przypominaliśmy o niespełnionej obietnicy starosty wejherowskiego zbudowania zatoczki autobusowej. Bez niej zatrzymujące się na wysokości parkingu pojazdy MZK tarasowały wąską jezdnię. Dochodziło do korków.
Teraz teoretycznie samochody osobowe i inne mogą omijać stojące na przystanku autobusy. Czy jednak rozwiąże to problemy komunikacyjne na tej drodze, okaże się dopiero w praktyce.

Przystanek autobusowy na ul. Reformatów został przesunięty o ok.150 metrów.
Przystanek autobusowy na ul. Reformatów został przesunięty o ok.150 metrów.

Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. wydał w tej sprawie komunikat, informując pasażerów o przeniesieniu przez zarządcę drogi przystanku o ok. 150 metrów dalej.
– Pasażerów prosimy o korzystanie z nowej lokalizacji przystanku – czytamy w komunikacie MZK.
Przypomnijmy, że jest to już trzecia lokalizacja przystanku na tej ulicy. Przed jej wyremontowaniem znajdował się on gdzie indziej. I co ważne, był wyposażony w wiatę przystankową, na którą obecnie nie ma miejsca.

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.