Nowatorskie zajęcia

Nordic Walking

Nowatorskie zajęcia Nordic Walking w wejherowskim parku w każdy wtorek organizuje Polska Federacja Nordic Walking. Program „New Walking na Receptę” skierowany jest do wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. Nowatorski projekt finansowany jest przez Urząd Miejski.

Polska Federacja Nordic Walking stworzyła nowy program, dostosowany do wyzwań związanych z ograniczeniami spowodowanym rozprzestrzenianiem się wirusa Covid-19. Projekt spełnia wymogi prowadzenia treningów w ograniczonych ilościowo grupach. Jest to bezpieczna aktywność i rywalizacja sportowa.
Treningi „New Walking na Receptę” są autorskim projektem, który ma wsparcie kilku ośrodków naukowych w Polsce. W oparciu o wybrane ośrodki samorządowe prowadzone są badania naukowe dotyczące ekspresji genów odpowiedzialnych za procesy starzenia, integracji sensorycznej oraz badania psychologiczne związane z przeciwdziałaniem demencji starczej. Dodatkowo program zakłada szkolenie kadr trenerskich i instruktorskich. Projekt „New Walking” zyskał zainteresowanie mediów ogólnopolskich, a uczestnicy wejherowskich zajęć gościli w telewizyjnym programie „Pytanie na śniadanie”.
W związku z dużym zainteresowaniem zajęcia prowadzone są one w dwóch grupach. Pierwsza grupa o godz. 17.00, a druga o godz. 18.00.
Treningi odbywają się w Parku Miejskim na polanie piknikowej, a prowadzi je Olgierd Bojke, prezes Polskiej Federacji Nordic Walking.
Więcej informacji na profilu Facebookowym Polskiej Federacji Nordic Walking.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.