Zamknięta ulica i parking, zmiany w ruchu pojazdów

Rozpoczęta właśnie przebudowa skrzyżowania ulic:  Sienkiewicza, Św. Jana i 10 Lutego w Wejherowie zdecydowanie poprawi komunikację w tym rejonie, który od dawna sprawia kierowcom kłopoty. Na razie jednak trzeba będzie przetrwać utrudnienia w ruchu drogowym i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w tej części Wejherowa.

 

Firma Skanska - wykonawca inwestycji, rozlokowała się na terenie dotychczasowego nieutwardzonego parkingu u zbiegu ul. 10 Lutego i Sienkiewicza. W tym miejscu za kilka miesięcy powstanie tzw. rękaw, który usprawni ruch pojazdów.
Firma Skanska – wykonawca inwestycji, rozlokowała się na terenie dotychczasowego nieutwardzonego parkingu u zbiegu ul. 10 Lutego i Sienkiewicza. W tym miejscu za kilka miesięcy powstanie tzw. rękaw, który usprawni ruch pojazdów.

Skrzyżowanie będzie miało formę ronda, przy czym dojazd do przejazdu kolejowego będącego newralgicznym punktem miasta, będzie miało długi, blisko dwustumetrowy oddzielny pas zjazdowy.
„Rękaw” będzie znajdował się w miejscu dzisiejszego dzikiego parkingu przy przejeździe. Część miejsc parkingowych zostanie zachowana i urządzona.
– To skrzyżowanie jest niefunkcjonalne, tworzą się na nim  korki, sięgające ronda przy kościele – informuje Stanisław Brzozowski, kierownik Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Wejherowie. – Przebudowa powinna znacznie poprawić sytuację, na którą skarżą się kierowcy.
Remont, finansowany w połowie z budżetu miasta, a w połowie przez samorząd wojewódzki (ul. Sienkiewicza jest drogą wojewódzką) kosztować będzie ok. 3 mln zł.
Prace budowlane potrwają do końca października br. Wówczas skończą się także perturbacje komunikacyjne.
MD.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.