Sebastian Kozioł nowym radnym

27-letni Sebastian Kozioł wygrał wybory uzupełniające do Rady Miasta w Redzie w okręgu nr 6. Zagłosowało na niego 67 osób.

 

Radny Sebastian Kozioł.
Radny Sebastian Kozioł.

Wybory uzupełniające nie spotkały się z zainteresowaniem redzian. Do urn przyszło zaledwie 195 osób, co oznacza, że frekwencja wyniosła 19,7 procent. Sebastian Kozioł podczas ostatniej sesji Rady Miasta Reda otrzymał zaświadczenie o wyborze na radnego oraz złożył ślubowanie.
– Ukończyłem Wydział Zarządzania Akademii Morskiej w Gdyni, a wcześniej uzyskałem licencjat z socjologii w Kaszubsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Wejherowie. Obecnie realizuję swoją pasję, którą jest masaż leczniczy – powiedział o sobie radny Kozioł.
W wyborach uzupełniających w okręgu nr 6 w Redzie wystartowało pięć osób. Kilka miesięcy temu z mandatu radnej zrezygnowała Hanna Janiak, którą burmistrz Krzysztof Krzemiński zatrudnił na stanowisku sekretarza miasta.
Nowy radny swoją funkcję będzie sprawował nieco ponad rok. Kolejne wybory samorządowe odbędą się bowiem jesienią 2014 roku. Wtedy to redzianie wybiorą 21 radnych (a nie jak dotychczas 15), gdyż z dniem 31 grudnia 2012 r. Reda przekroczyła 20 tys. mieszkańców.

(ryś)

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.