Wybudują boisko na Os. Sucharskiego

Wejherowski Budżet Obywatelski

Na Os. Sucharskiego, przy ul. Mostnika rozpoczyna się budowa ogólnodostępnego boiska do piłki nożnej, realizowanego w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego za kwotę 496 tys zł. W Ratuszu prezydent miasta Krzysztof Hildebrandt podpisał umowę z wykonawcą – Agnieszką Kaszubą, prezesem firmy ELSIK sp. z o.o.

To już czwarta inwestycja, obok boiska wielofunkcyjnego, placu zabaw i świetlicy osiedlowej, która będzie tworzyć Plac Zabaw i Rekreacji im. Ryszarda Jakubka w Wejherowie. Wartość projektu przekroczyła kwotę przewidywaną w ramach Budżetu Obywatelskiego, ale ten projekt kończy realizację kompleksowego zagospodarowania tego terenu zgodnie z dokumentacją projektową wykonaną w 2017 roku.
Trzeba podkreślić starania Rady Osiedla Sucharskiego, w szczególności jej przewodniczącej – Iwony Musiał, która zabiegała o inwestycję w tym właśnie kształcie, bez konieczności zmniejszania powierzchni boiska. Biorąc pod uwagę wszystkie te argumenty, prezydent Wejherowa, podjął decyzję o zwiększaniu finansowania i budowie boiska.
– Cieszę się, że przechodzimy do realizacji kolejnego projektu z Budżetu Obywatelskiego – mówi prezydent Krzysztof Hildebrandt. – Tworzymy w tym miejscu kolejną przestrzeń sportową. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jest już do dyspozycji mieszkańców plac zabaw dla najmłodszych, siłownia zewnętrzna, boisko do koszykówki, a także świetlica osiedlowa, w której organizowane są różnego rodzaju spotkania. Mam nadzieję, że mieszkańcy osiedla będą zadowoleni z kolejnego boiska i chętnie będą korzystać z tego obiektu.
Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa dodaje, że boisko do piłki nożnej będzie uzupełnieniem sportowo-rekreacyjnej bazy osiedla Sucharskiego. Po zakończeniu budowy zgodnie z projektem Budżetu Obywatelskiego, autorstwa Dariusza Krefta, obiekt będzie ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców. Powstanie boisko o powierzchni ok. 1,8 tys. metrów, o nawierzchni ze sztucznej trawy. Poza tym zamontowane zostaną piłkochwyty i bramki.
Teren będzie oświetlony i ogrodzony.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.