Dziesięć lat sztandaru i działalności „Barki”

Działają od ponad dziesięciu lat, pomagając wielu mieszkańcom powiatu wejherowskiego. Członkowie Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Barka” w Wejherowie pielęgnują także tradycje organizacji, mającej własny sztandar. Poświęcono go dziesięć lat temu.

 

Wojciech Kaczkowski (w środku), wójt Ryszard Kalkowski (z prawej) oraz poczet sztandarowy.
Wojciech Kaczkowski (w środku), wójt Ryszard Kalkowski (z prawej) oraz poczet sztandarowy.

 

22 czerwca SPON „Barka” uroczyście obchodziło rocznicę 10-lecia poświęcenia sztandaru.
Rocznicowe spotkanie odbyło się w Koleczkowie przy kapliczce na ul. Kamieńskiej, która od wielu lat jest pod opieką stowarzyszenia. Ufundował ją prezes SPON – Wojciech Kaczkowski, który w ten sposób chciał podziękować Bogu za uratowanie życia w trudnej sytuacji.

Ks. Roman Naleziński, proboszcz parafii Św. Szymona z Lipnicy w Koleczkowie odprawił przy kaplicy mszę świętą z muzyczną oprawą zespołu folklorystycznego „Koleczkowianie”. W uroczystej mszy św. obok członków Stowarzyszenia i mieszkańców Koleczkowa wziął udział wójt gminy Szemud, Ryszard Kalkowski.

Niedawno wybrany wójt otrzymał kwiaty, życzenia i gratulacje od prezesa „Barki”, a sam zapewnił o chęci współpracy i pomagania stowarzyszeniu.
Wojciech Kaczkowski dziękował wszystkim, którzy do tej pory pomagali osobom niepełnosprawnym, m.in. wspierając działania SPON. Jest wśród nich prywatny darczyńca z Niemiec, reguralnie przekazujący podopiecznym „Barki” sprzęt rehabilitacyjny.

Na koniec odczytano uzasadnienie Nagrody Prezydenta Wejherowa, którą niedawno otrzymał Wojciech Kaczkowski „za wszechstronne działania na rzecz osób będących w izolacji społecznej i środowiskowej, integrację osób niepełnosprawnych z ludźmi zdrowymi, za pomoc i rehabilitację medyczną, społeczną oraz  umożliwienie uczestniczenia członkom Stowarzyszenia w życiu społecznym i kulturalnym miasta i regionu”.
AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.