Dzieci z SP 11 na festiwalu

Uczniowie klasy IIb ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie uczestniczyli w Ogólnopolskim Festiwalu Projektów w ramach programu Szkoła z Klasą 2.0. Festiwal odbył się w Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie a zakwalifikowało się tam 50 zespołów ze szkół z całej Polski. Wśród trzech reprezentacji Pomorza w stolicy były „Bystrzaki” z Wejherowa.

 

Aby zaprezentować swój projekt wejherowianie zabrali spory bagaż, m.in. laptopa, projektor multimedialny, bezprzewodowy system interaktywny, tablicę interaktywną , plakaty, zdjęcia, ulotki, gazety. Prezentacją na festiwalu zajęło się czterech przedstawicieli 26-osobowego zespołu, a reszta dzieci kibicowała im w Wejherowie. Korzystając z Lynca 2010 uczniowie w Wejherowie połączyli się z reprezentantami w stolicy i dzięki temu mogli rozmawiać z ekspertami , poczuć atmosferę festiwalu i emocje, które mu towarzyszą.
Razem z wychowawcą IIb, Weroniką Adamską  i opiekunkami: Alicją Megger-Szlas i Marleną Marczyńską, dzieci z „jedenastki”  były w centrum zainteresowania wielu uczestników Festiwalu. Przed i po imprezie uczniowie zwiedzili Centrum Nauki Kopernik, a także samą Warszawę.

Kilka dni później Szkoła Podstawowa nr 11 zgłosiła swój udział w następnej edycji Szkoły z Klasą 2.0.
Tegoroczny projekt dotyczył praw dziecka. Uczniowie byli bardzo zaangażowani we wszystkie działania. Podczas zajęć w ramach projektu czytały opowieści związane z prawami dziecka, a także samodzielnie poszukiwali w internecie informacji na temat zagadnień związanych z projektem. Z powodzeniem wykonali zadania, przewidziane w projekcie, a nagroda za ich trud był udział w festiwalu w Centrum Kopernika. Gratulujemy!

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.