Będzie wygodnie i bezpiecznie

Rusza przebudowa ulic Necla i Gryfa Pomorskiego

Niebawem rozpocznie się kolejna inwestycja drogowa, tj. budowa ul. Necla i ul. Gryfa Pomorskiego w Śmiechowie. Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt podpisał umowę z wykonawcą inwestycji – Firmą budowlano-drogową MTM S.A.

 

Inwestycja drogowa obejmie przebudowę ul. Necla na odcinku od ul. Chmielewskiego do ul. Patoka, gdzie powstanie ok. 600-metrowa jezdnia i skrzyżowania. Ulica Gryfa Pomorskiego zostanie przebudowana na kilometrowym odcinku od ul. Patoka do ul. Orzeszkowej.
Na obu ulicach, w miejscach przejść przez jezdnię oraz skrzyżowań zaprojektowano azyle dla pieszych i wyspy rozdzielające kierunki ruchu. Powstaną chodniki, ścieżka rowerowa, zatoki autobusowe, miejsca postojowe wraz z jezdnią manewrową oraz zjazdy do posesji. Wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Usunięte zostaną kolizje z siecią gazową, ciepłowniczą, elektroenergetyczną oraz z sieciami teletechnicznymi. W ramach inwestycji wybudowane zostanie również oświetlenie. Inwestycja, której zakończenie zaplanowano na 2023 r. ma kosztować ponad 10,9 mln zł.
– Władze miasta pozyskały na inwestycję 4,3 mln zł dofinansowania ze środków z Funduszu Dróg Samorządowych. Dofinansowanie obejmie m.in. branżę drogową, kanalizację deszczową, oświetlenie, czy też branżę mostową – przepusty, zieleń i małą architekturę – wyjaśnia zastępca prezydenta miasta Beata Rutkiewicz. – W kosztach realizacji zadania kwotą 1,8 mln zł partycypuje również Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gdyni, które zapłaci za wykonaną sieć wodociągową i kanalizację sanitarną. Natomiast Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. ze środków własnych wykona przebudowę sieci ciepłowniczej na odcinku ul. Gryfa Pomorskiego.

Fot. Urząd Miejski
Fot. Urząd Miejski

W przygotowania do inwestycji włączyli się radni z dzielnicy Śmiechowo: Mariusz Łupina, Jacek Gafka, Henryk Kanczkowski i Tomir Ponka. Podczas spotkań radnych z zastępcami prezydenta Wejherowa Beatą Rutkiewicz i Arkadiuszem Kraszkiewiczem, omawiano stan zaawansowania przygotowań do budowy.
Radni zadeklarowali także pomoc, której udzielą na etapie realizacji prac np. w kontaktach z mieszkańcami. Jak podkreślają radni, będzie to nie tylko jedna z większych inwestycji drogowych w najbliższym czasie, ale również jedna z ważniejszych z punktu widzenia mieszkańców.

Krzysztof Hildebrandt
prezydent Wejherowa– Budowa ulic Necla i Gryfa Pomorskiego usprawni ruch w tej części Wejherowa, możliwe będzie ominięcie drogi krajowej nr 6.
Ruch samochodów będzie dużo płynniejszy i mniej uciążliwy, poprawi się bezpieczeństwo.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.