Miasto w kwiatach

Najpiękniejsze ogrody i balkony

Już po raz 23. miasto rozstrzygnęło konkurs na najbardziej ukwiecony i zazieleniony balkon, okno lub ogród na terenie Wejherowa. Tegoroczna edycja konkursu, ze względu na epidemię koronawirusa, odbyła się w zmienionej formule. Zwycięzcy wyłonieni zostali na podstawie nadesłanych przez siebie fotografii.

– Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu – stwierdził Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – W okresie wiosenno-letnim balkony i ogrody w Wejherowie nabierają wyjątkowych barw. Zmieniają się w prawdziwe miniogrody, urozmaicają osiedlową przestrzeń i są dużym wkładem mieszkańców w jej zagospodarowanie. Mieszkańcy wykazują się pomysłowością i wiedzą ogrodniczą, a w swoją pracę wkładają wiele wysiłku i serca. Bardzo dziękuję!

Wyniki konkursu
* w kategorii balkony, okna w domach jedno- i wielorodzinnych pierwsze miejsce zajęła Elżbieta Malewska z ul. Nanickiej, a drugie Ewa Ellwart z ul. Rejtana, natomiast trzecie Aniela Bartnicka z os. Kaszubskiego. Wyróżnienie otrzymali: Elżbieta Firlej z ul. Jana III Sobieskiego i Wiesław Ziętkowski z ul. Harcerskiej;
* w kategorii ogrody przydomowe zwyciężył Dariusz Mielke z ul. Okrężnej, drugie miejsce zajęli: Teresa i Tadeusz Kaweccy z ul. Kusocińskiego, a trzecie Beata Szymańska z ul. Rogaczewskiego. Wyróżniono ogród Alicji Kobielli z ul. Kotłowskiego i Henryka Teclafa z ul. Kusocińskiego;
* w kategorii ogrody działkowe pierwsze miejsce zajęła Violeta Drawc z Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. mjr Henryka Sucharskiego, drugie Jan Suprunowicz z ROD im. Floriana Ceynowy, a trzecie Grażyna Bigus z ROD im. mjr Henryka Sucharskiego. Wyróżnienie otrzymała Wiesława Witbrot z ROD im. Jakuba Wejhera.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.