Odpust szkolny

We wrześniu na Kalwarii Wejherowskiej

W sobotę i niedzielę, 12 i 13 września odbędzie się Odpust Podwyższenia Krzyża Św. W Wejherowie, nazywany Odpustem szkolnym. Na uroczystości zapraszają: Ojcowie Franciszkanie, Starosta Wejherowski oraz Prezydent Wejherowa.

W sobotę 12 września o godz. 15.00 w kościele klasztornym odmówiona zostanie koronka do Miłosierdzia Bożego z nauką adoracji relikwii Krzyża Świętego.
O godz. 16.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa na Kalwarię Wejherowską , a około godz. 17.45 odprawiona będzie msza św. przy kościele Trzech Krzyży.
W niedzielę 13 września o godz. 9.15 rozpocznie się procesja z Najświętszym Sakramentem z kościoła klasztornego na Kalwarię Wejherowską, a o godz. 10.00 koncelebrowana będzie Suma Odpustowa pod przewodnictwem o. Hieronima Stypy OFM – rektora Wyższego Seminarium Duchownego we Wronkach, a czasie której odbędzie się Zawierzenie Szkół Matce Boskiej Wejherowskiej – Patronce Powiatu Wejherowskiego (przy kościele Trzech Krzyży).
Ze względu na trwający stan epidemii uczestnicy uroczystości proszeni są o przestrzeganie przepisów o zachowaniu dystansu oraz noszeniu maseczek.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.