Jazz, rock, szanty i poezja śpiewana

Wakacyjny program imprez w Wejherowie obfituje w interesujące i różnorodne koncerty. W najbliższą sobotę 13 lipca w Filharmonii Kaszubskiej wystąpi „Wolna Grupa Bukowina” (godz. 19.00), a w niedzielę w parku zespół „Formacja” zaprezentuje szanty. W drugiej połowie lipca zobaczymy i usłyszymy jeszcze kilku znakomitych wykonawców, zaproszonych do miasta przez Wejherowskie Centrum Kultury.

 

Zakopower wystąpi w Wejherowie 27 lipca, podczas imprezy rekreacyjnej „Złote przeboje na wakacjach”.
Zakopower wystąpi w Wejherowie 27 lipca, podczas imprezy rekreacyjnej „Złote przeboje na wakacjach”.

Najpierw będzie można poznać grupę „Kroke”, kojarzoną z muzyką klezmerską z silnymi wpływami bałkańskimi. Aktualnie w swej twórczości balansuje pomiędzy gatunkami, czerpiąc inspiracje z muzyki etnicznej całego świata, wzbogacając improwizacjami – tworzy swój własny, charakterystyczny styl. Zespół, który koncertuje w całej Europie, zagra w Wejherowie 20 lipca (sobota), o godz. 20.00 (bilety 25 zł).

27 lipca zaplanowano spotkanie z Patrycją Markowską oraz Sebastianem Karpielem-Bułecką i zespołem „Zakopower”. Te gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej wystapią podczas imprezy rekreacyjnej. „Złote przeboje na wakacjach”. Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza mieszkanców i wakacyjnych gości do parku, a dokładnie do amfiteatru 27 lipca (sobota), w godz. 16.00 – 22.00. Wstęp wolny.

W wejherowskim parku odbywa się także Muzyczne Lato w Parku czyli niedzielne popołudniowe koncerty na małej scenie, rozpoczynające się zawsze o godz. 17.00.
W najbliższą niedzielę 14 lipca usłyszymy tam „Formację”, grupę grającą i śpiewającą szanty. Brzmienie dud, fletów, akordeonu, czy mandoliny (a także gitar i kontrabasu) sytuuje „Formację” w szeroko pojętym nurcie folkowym.

W ramach Muzycznego Lata w Parku 21 lipca zagra ALMOST JAZZ GROUP (standardy jazzowe), a tydzień później wejherowski duet Agnieszka Kostencka i Andrzej Marczyński (poezja śpiewana).

Kolejne gwiazdy zabłysną w Wejherowie w sierpniu, a wśród nich przede wszystkim znakomita wokalistka jazzowa Aga Zaryan, która wystąpi 29 sierpnia w sali koncertowej Filharmonii Kaszubskiej.  Bilety w cenie 60 zł w sprzedazy w WCK.
Szczegóły na stronie: www.wck.org.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.