Remont ul. Kopernika ruszy w październiku

Prace będą prowadzone etapami

Przebudowa ul. Kopernika w Wejherowie rozpocznie się po 15 października, a powodem tego są m.in. trwające procedury administracyjne i oczekiwanie na niezbędne do rozpoczęcia prac budowlanych pozwolenie na prowadzenie badań archeologicznych od Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Władze Wejherowa z wyprzedzeniem informują o utrudnieniach, jakie wystąpią w ruchu kołowymi i pieszym w związku z remontem ulicy.
– Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych robót – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Obecnie trwa uzgadnianie, m.in. ze Starostwem Powiatowym projektu tymczasowej organizacji ruchu. Projekt zakłada etapowanie prac. W pierwszej kolejności będzie m.in. prowadzona budowa kanalizacji deszczowej, prace rozbiórkowe oraz przebudowane zostaną urządzenia podziemne.
Urząd Miejski w Wejherowie i wykonawca robót: firma Produkcja i Eksploatacja Kruszywa „Formella” dołożą wszelkich starań, aby zminimalizować utrudnienia podczas prac budowlanych w tym rejonie, jednak są one nieuniknione. Prace związane z budową ulicy i chodników prowadzone najpierw na jednej stronie ulicy (od ul. Sobieskiego w kierunku ul. 10 Lutego), a następnie na drugiej.
– Wkrótce wejdziemy w okres jesienno-zimowy, a więc tempo prac będzie dostosowane do warunków atmosferycznych, dlatego trudno określić jaki zakres prac zdążymy zrealizować w tym roku – dodaje B. Rutkiewicz.
Inwestycja prowadzona jest w ramach projektu „Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa”, na które miasto Wejherowo zdobyło dofinansowanie ze środków unijnych. Zakończenie przewidziano na połowę października 2021 r.

Ulica z potencjałem
Rafał Szlas, wejherowski radny.
– Cieszę się, że rozpoczyna się remont ulicy Kopernika, jest to ulica, jedna z piękniejszych w Wejherowie. To ulica z potencjałem. Poza aspektem estetycznym, bo przy okazji zrewitalizowane zostaną niektóre podwórka i ogródki przydomowe, są tu także kwestie związane z brakiem odpowiedniej infrastruktury i ulica była często zalewana.
Oczywiście taka budowa wiąże się z trudnościami dla mieszkańców, ale musimy uzbroić się w cierpliwość, bo niedługo będzie ładniej i bezpieczniej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.