Sprzęt ratowniczy dla OSP Wejherowo

W ramach ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego do Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie trafił sprzęt ratowniczy niezbędny podczas akcji ratowniczych, gaśniczych i innych, a także materiały promujące bezpieczeństwo wśród dzieci i młodzieży (m.in. odblaski).

Zakup sprzętu za ok. 56 tys. zł został zrealizowany przez Urząd Miejski w ramach WBO, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa przeciwpożarowego wszystkich mieszkańców miasta.
– O potrzebie zapewnienia bezpieczeństwa nie trzeba nikogo przekonywać – mówi prezydent Krzysztof Hildebrandt. – Tym bardziej cieszy mnie fakt, że wejherowska Ochotnicza Straż Pożarna wzbogaciła się o specjalistyczny sprzęt ratujący życie.
– Ważnym elementem działalności OSP jest profilaktyka. Dzięki promocji bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży strażacy uczą prawidłowych zachowań podczas wypadku lub pożaru – wyjaśnia Kamil Groth, autor projektu. – Ochotnicza Straż Pożarna odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom. Dziękuję wszystkim druhom i mieszkańcom, którzy zaangażowali się w realizację tego projektu i oddali na niego swój głos w Budżecie Obywatelskim.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.