PO strzela sobie gola w śmietnik

Prezydent Warszawy z PO Hanna Gronkiewicz-Waltz ma poważne problemy. Całkiem realne jest referendum o jej odwołanie i nie wykluczone, że będzie ono skuteczne. Niezadowolenie warszawiaków ma zapewne wiele przyczyn, jak np. najdroższe w Polsce ceny biletów komunikacji miejskiej, przedłużająca się budowa drugiej nitki metra i ogromne kłopoty komunikacyjne, jeszcze wcześniej kontrowersyjna sprzedaż francuskiej firmie po tajnych negocjacjach Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, ale czarę goryczy przelała chyba sprawa śmieci. 

Chodzi oczywiście o wejście w życie w stolicy tzw. ustawy śmieciowej. Nie dość, że dla warszawiaków oznaczać to ma znaczne podwyżki cen, to jeszcze nieudolnie przeprowadzone przetargi unieważnione przez Krajową Izbę Odwoławczą spowodowały ogromny chaos w największym polskim mieście.
Oczywiście takie problemy są i w innych miastach i gminach, ale w Warszawie sprawa jest szczególna, gdyż rządy sprawuje tam wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej, partii rządzącej, która ustawę śmieciową przegłosowała w Sejmie, a wcześniej rząd PO ją wymyślił i przygotował. Śmieciowa porażka Pani Prezydent Warszawy jest więc dla PO prestiżowa i może stanowić niezłą nauczkę dla rządzących.
Rzeczona ustawa to bubel prawny, bardzo krytykowany przez wiele środowisk. Choć sam pomysł regulacji sprawy odbioru śmieci być może ma sens, to wykonanie fatalne. Skutkiem złej ustawy, beznadziejnie napisanego prawa są i wysokie ceny, i bałagan, i unieważnione przetargi. A to prawo przegłosowała przecież Platforma. Sama sobie zgotowała taki los, jaki teraz spotyka jej wiceprzewodniczącą.
Ofiarą złych rządów PO padnie być może Hanna Gronkiewicz-Waltz, sztandarowa postać tej partii. Okazuje się, że rządząca partia zapłaci w końcu za swoje błędy, za buble prawne. Można by rzec: i bardzo dobrze, w końcu! Niech wiedzą co narobili! Na razie tylko w stolicy, ale zapewne Polscy będą pamiętali o śmieciach przy następnych wyborach samorządowych i parlamentarnych.
Tym razem Premier Tusk, który tak bardzo lubi piłkę nożną, strzelił gola w śmietnik. W dodatku swój…

Dr. Puls

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.