Samodzielność i aktywność zawodowa

Warsztaty dla młodzieży i dla rodziców

Warsztaty ogólnousprawniające dla młodzieży z autystycznego spektrum zaburzeń, połączone z warsztatami dla rodziców odbyły się w ub. tygodniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. Spotkanie zainaugurowało cykl warsztatów, których celem jest wdrożenie młodzieży do aktywności zawodowej i artystycznej z elementami integracji sensorycznej.

Warsztaty dla młodzieży poprowadziła pedagog i terapeuta z doświadczeniem w pracy z osobami z autyzmem, asystent na Wydziale Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Gdańskiego i terapeuta Integracji Sensorycznej.
– Chcemy usamodzielniać naszych podopiecznych i przygotowywać ich do wejścia na rynek pracy. Są to zajęcia praktyczne i uspołeczniające zmierzające do integracji i współpracy w grupie – mówi Agnieszka Drabata, która od 15 lat współpracuje z dziećmi i młodzieżą z autystycznym spektrum zaburzeń.
– W tym samym czasie odbyły warsztaty kosmetyczne dla mam. Na kolejnych spotkaniach planujemy dla rodziców warsztaty psychologiczne, dietetyczno-zielarskie, seksuologiczne – mówi Izabela Minga, jedna z organizatorek spotkania. – Rodzice na co dzień opiekujący się osobami z niepełnosprawnościami często zapominają o sobie, a te zajęcia będą dla nich formą relaksu i zadbają nie tylko o ciało, ale i duszę. Warsztaty organizujemy przy współpracy z Urzędem Miasta, przy wielkiej pomocy pana prezydenta Arkadiusza Kraszkiewicza.
Organizatorem warsztatów jest nieformalna grupa w składzie: Izabela Minga, Agnieszka Drabata, Iwona Rathenow i Kamila Paradies-Dominik.
W pierwszych warsztatach wzięło udział siedmiu młodych mężczyzn z powiatu wejherowskiego i jeden z lęborskiego wraz z rodzicami.

Projekt dofinansowany w ramach Funduszu Akumulator Społeczny, ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.