„Balladyna: The Kirkor Edition” po raz pierwszy w Wejherowie

5 września Narodowe Czytanie „Balladyny”

Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie zaprasza do udziału w mobilnej grze miejskiej, zaprojektowanej przez wejherowską młodzież.

Takiej edycji Narodowego Czytania jeszcze nie było. 5 września będzie można wcielić się w postać z dramatu Juliusza Słowackiego i podążyć tropem zbrodni…
W ramach projektu Smart_Lektury dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, wejherowska biblioteka proponuje udział w mobilnej grze miejskiej „Balladyna: The Kirkor Ediotion”, przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 im. Teodora Bolduana. Będzie ona fabularnie powiązana z dramatem Juliusza Słowackiego. Na najbardziej wytrwałych uczestników gry czekają nagrody niespodzianki. Start: w sobotę 5 września, o godzinie 12.00 na Placu Jakuba Wejhera.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie prezentacja wybranych fragmentów „Balladyny” w wykonaniu grupy teatralnej „Srebrna Nitka” ze Stowarzyszenia Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku i bibliotecznej grupy teatralnej „Errata” w kilku punktach śródmieścia Wejherowa m.in. w Parku Cedron. Podczas udziału w wydarzeniu możliwe będzie otrzymanie pamiątkowej pieczęci oraz okazjonalnych przypinek.
Szczegółowe informacje i instrukcje dotyczące gry można znaleźć na stronie internetowej biblioteki i w mediach społecznościowych. Bezpłatną aplikację „Action Track” można pobrać ze Sklepu Play lub App Store.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.