Odblask Tajemnicy

Niezwykła wystawa w Filharmonii Kaszubskiej

W galerii Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie mozna obejrzeć niezwykłą wystawę, zatytułowaną „Odblask Tajemnicy”. Piękne i interesujące prace dwunastu wybitnych współczesnych artystów, które zaprezentowano na wystawie są odpowiedzią na „List do Artystów”, napisany przez Ojca Świętego Jana Pawła II w 1999 roku.

Papież zwracał się w nim do twórców kultury, wyrażał uznanie dla ich pracy i zachęcał ich do przedstawiania tajemnicy Boga w swych dziełach. Jan P{aweł II napisał m.in.: „Dla wszystkich, wierzących i niewierzących, dzieła sztuki inspirowane przez Pismo Święte pozostaną jakby odblaskiem niezgłębionej tajemnicy, która ogarnia świat i jest w nim obecna”.
W Galerii na Piętrze WCK możemy oglądać dzieła sztuki, których autorami są: Karol Bąk, Andrzej Boj-Wojtowicz, Krzysztof Izdebski-Cruz, Wacław Jagielski, Barbara Kaczmarowska-Hamilton, Dariusz Kaleta, Krzysztof Klimek, Marcin Kołpanowicz, Jarosław Kukowski, Daniel Pawłowski, Józef Stolorz i Krzysztof Wiśniewski.
Podczas wernisażu Medal Roku Św. Jana Pawła II otrzymali Jolanta Rożyńska – dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury (zdjęcie obok), prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt oraz jeden z autorów wystawy, artysta Marcin Kołpanowicz. Medale wręczył wyróżnionym Stefan Kukowski – przeor Przeoratu Pomorskiego Orderu św. Stanisława, który jest głównym organizatorem wystawy.
Inny organizator, Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza do jej oglądania do 10 września br.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.