Na motocyklach do Piaśnicy

Rajd pamięci po raz trzeci

III Motocyklowy Rajd Piaśnicki odbędzie 6 września 2020 roku. O godzinie 14:00 uczestnicy rajdu wyruszą zwartą kolumną motocyklową spod Bramy Piaśnickiej „ECCE PATRIA” w Wejherowie w kierunku piaśnickiej nekropolii. Uroczysta Msza Święta zostanie tam odprawiona o godz. 15:00.

Głównym celem rajdu jest rozwijanie wiedzy i świadomości o zbrodni, dokonanej przez Niemców w latach 1939-1940 w Lesie Piaśnickim. Zginęło tam kilkanaście tysięcy ludzi, głównie mieszkańców Pomorza. Organizatorzy Rajdu pragną, aby pamięć o ofiarach zbrodni ludobójstwa przetrwała i była przekazywana z pokolenia na pokolenie.
Uczestnicy to motocykliści, którym na sercu leży propagowanie wiedzy o Martyrologii Piaśnicy.
– Od lat z wielką radością obserwujemy ogromne zainteresowanie kolejnymi edycjami Motocyklowego Rajdu – mówi Marcin Drewa, przewodniczący Kapituły Motocyklowego Rajdu Piaśnickiego.
W ubiegłorocznym, drugim Piaśnickim Rajdzie Motocyklowym (zdjęcie powyżej) wzięło udział ponad trzystu motocyklistów, nie tylko z powiatu wejherowskiego, a z całej Polski. Wspólnie pomodlili się i oddali hołd tragicznie zmarłym. Tym samym Rajd zyskał kolejnych zwolenników.
Organizatorem Rajdu jest Kapituła Motocyklowego Rajdu Piaśnickiego, stowarzyszenie „Rodzina Piaśnicka” w Wejherowie oraz MIVA Polska.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.