Bieg Lesoków Upał nie przeszkodził

Szemud. Kaszubski

W Szemudzie już po raz piętnasty zgromadzili się biegacze, aby pobiec w ramach cyklu Kaszuby Biegają na 5 km i 10 km. Zawodnicy z całej Polski pobiegli w XV Kaszubskim Biegu Lesoków.

W rygorze sanitarnym oraz przy iście afrykańskich temperaturach sięgających 30 stopni Celsjusza, na dystansie 5 km zwyciężyli: Aleksandra Baranowska-Trzasko i Grzegorz Kujawski. W biegu głównym na 10 km wśród kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Pobłocka-Głogowska, a w kategorii mężczyzn wygrał Łukasz Kujawski.
Trasa biegowa prowadziła przez tereny gminy Szemud oraz Grabowca.
Zawodom biegowym towarzyszył marsz nordic walking na dystansie 5 km, w którym uczestniczyli amatorzy chodzenia z kijkami wieku od 11 do 86 lat.. Kilkadziesiąt osób pokonało trasy wirtualnie. Organizatorem Biegu Lesoków było Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej przy współpracy z Urzędem Gminy Szemud.