Porażka i dwa zwycięstwa

Piłka nożna. Gryf

Piłkarze Gryfa Wejherowo po udanym starcie w trzeciej lidze, w którym pokonali Górnika Konin 1:2, na Wzgórzu Wolności, musieli przełknąć gorycz porażki. Przed własną publicznością przegrali z Radunią Stężyca 1:2. W miniony weekend wejherowianie pojechali do Polic, gdzie pokonali Chemika 1:2.

Radunia Stężyca jest liderem rozgrywek i tak, jak w poprzednim sezonie będzie walczyć o awans do II ligi. Zdecydowanie przeważała przez całe spotkanie, a Gryf miał wiele szczęścia, że mecz zakończył się tak niewielką przegraną.
W 23. minucie padła pierwsza bramka, a dwie minuty później wyrównanie z rzutu karnego. W 62. minucie goście strzelili zwycięskiego gola.
W Policach wejherowianie zagrali spokojnie i w pierwszej części przeważali, strzelając gola. W drugiej części w 50. minucie padła druga bramka dla Gryfa, a potem niestety skutecznie zaatakowali gospodarze i doprowadzili do wyrównania.
Na całe szczęście w 91 minucie nowy napastnik P. Trytko oddał ostatni celny strzał, który dał zwycięstwo Gryfowi Wejherowo. Żółto-czarni mają zgromadzili sześć punktów i zajmują dziesiąte miejsce w tabeli. W kolejnym meczu Gryf Wejherowo zmierzy się z GKS Przodkowo.