Miasto wspiera szczypiorniaka

Tytani wizytówką miasta

Piłkarze ręczni KS „Tytani” Wejherowo będą promować Wejherowo w kolejnych rozgrywkach I ligi piłki ręcznej mężczyzn.

W związku ze sportową promocją miasta przez drużynę podpisano umowę pomiędzy prezydentem Miasta Wejherowa Krzysztofem Hildebrandtem a władzami klubu „Tytani”, reprezentowanymi przez prezesa zarządu Remigiusza Sałatę oraz wiceprezesa Roberta Wicona. Przy podpisaniu umowy obecny był Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta miasta.
Prezydent Krzysztof Hildebrandt pogratulował przedstawicielom Tytanów osiągnięć sportowych oraz prowadzonej od wielu lat systematycznej pracy z dziećmi i młodzieżą. Działalność klubu zaowocowała wzrostem zainteresowania meczami piłki ręcznej w Grodzie Wejhera, a także rozbudową sekcji szczypiornistów wśród dzieci i młodzieży.
Prezes KS „Tytani” Remigiusz Sałata poinformował, że w drużynie seniorskiej występuje już wielu młodych zawodników z Wejherowa i okolic, którzy rozwinęli się w wejherowskim klubie. Pojawiły się nawet propozycje z innych klubów o pozyskanie młodych piłkarzy „Tytanów”. Na szczęście udało się wszystkich zatrzymać w klubie. Działalność klubu funkcjonującego w Wejherowie od 2010 roku nie zamyka się tylko na występach drużyny seniorskiej w rozgrywkach I ligi mężczyzn. Tytani mają też drużynę żeńską grającą w II lidze piłki ręcznej kobiet. Klub jest organizatorem Wejherowskiej Ligi Piłki Ręcznej Tytanów. Szkoli m.in. juniorów, juniorów młodszych, młodzików i najmłodszych, dla których stworzyli Wejherowską Ligę „Młodych Tytanów”.

We wrześniu rusza liga
Swój pierwszy mecz ligowy w rozgrywkach I ligi piłki ręcznej „Tytani” rozegrają 19 września br. z SMS ZPRP w Gdańsku. Wejherowscy kibice oraz sympatycy drużyny będą mogli zobaczyć swoich zawodników w hali sportowej PZS nr 4 (Samochodówka) tydzień później – 26 września. Tytani zmierzą się wówczas z KS Meble Wójcik Elbląg.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.