Pomocni w walce z wirusem

Pomorska Grupa Ratownczo-Poszukiwawcza GRYF

Ratownicy z Pomorskiej Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza GRYF przez ostatnie cztery miesiące zaangażowani byli w akcję pod hasłem #RazemPokonamyWirusa. Członkowie grupy współpracowali ze Szpitalem Specjalistycznym w Wejherowie, a także ośrodkami pomocy i służbami mundurowymi. Niedawno usłyszeli słowa uznania za swój wysiłek i ofiarność.

Starostwo Powiatowe w Wejherowie wsparło finansowo ratowników z Pomorskiej Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza GRYF. Pieniądze przeznaczone zostały na zakup specjalistycznej odzieży ochronnej. Przekazała ją ratownikom osobiście starosta wejherowski Gabriela Lisius oraz wicestarosta Jacek Thiel (zdjęcie obok). Profesjonalna odzież pozwoli bezpieczniej i dłużej prowadzić działania w trudnym terenie. Jak podkreślają sami ratownicy, to niezwykle ważny element wyposażenia podczas działań na terenie naszego powiatu i okolic na wielu frontach.
Na początku sierpnia przedstawiciele Pomorskiej Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza GRYF uczestniczyli również w spotkaniu z wiceprezesem Zarządu spółki Szpitale Pomorskie- Andrzejem Zieleniewskim oraz dyrekcją Szpitala Specjalistycznego im F. Ceynowy w Wejherowie. Od połowy marca ratownicy aktywnie wspierali funkcjonowanie tej placówki, realizując zadania na froncie walki z #COVID19.
Głównym celem spotkania było krótkie podsumowanie ostatnich miesięcy współpracy, a także omówienie możliwości dalszego zaangażowania #PGPRGRYF na wypadek niekorzystnego rozwoju sytuacji w najbliższych miesiącach.
Pomorska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza GRYF otrzymała zadanie zabezpieczenia wejścia głównego do wejherowskiego szpitala, gdzie ratownicy i wolontariusze zajmowali się przede wszystkim monitorowaniem temperatury osób wchodzących na teren szpitala. Przyjmowali również paczki dla pacjentów oraz kierowali ruchem. Grupa GRYF udostępniła szpitalowi jedną z kamer termowizyjnych oraz cztery radiotelefony.
Jak już informowaliśmy w „Pulsie Wejherowa”, we współpracy z Hufcem ZHP Wejherowo i Ochotniczą Strażą Pożarną w Wejherowie ratownicy z Gryfa uruchomili przyczepkę przy ul. Sikorskiego 42 w Wejherowie, gdzie mieszkańcy pozostawiali swoje dary. Przekazywano je potem szpitalowi.
„Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono” – ten cytat z wiersza Wisławy Szymborskiej umieszczony na szpitalnym murze, tuż nad punktem kontrolnym PGPR GRYF, towarzyszył ratownikom przez kilka miesięcy, stając się żywym podsumowaniem zaangażowania zespołu w tę wyjątkową służbę. Można o tym przeczytać na profilu Grupy GRYF na facebooku, gdzie ratownicy m.in. dziękują personelowi szpitala za każde miłe słowo, uśmiech i niezliczoną ilość przyjaznych gestów oraz gigantyczny tort, który otrzymali w podziękowaniu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.