Ulica się zmienia

Do tej pory mieszkańcom ul. Śmiechowskiej nie było bynajmniej do śmiechu. To jedna z wejherowskich dróg, które najbardziej potrzebowały remontu, a właściwie budowy nowej nawierzchni.
W tegorocznym planie inwestycji, przygotowanym przez prezydenta Wejherowa i jego współpracowników, to przedsięwzięcie znalazło się na pierwszym miejscu. Modernizacja ulicy Śmiechowskiej rozpoczęła się wiosną, a zakończy jesienią tego roku, dokładnie w październiku.
Zgodnie z planem remont ul. Śmiechowskiej zakończy się w październiku br. Jeszcze parę miesięcy kłopotów, utrudnień komunikacyjnych i mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej jezdni i chodników. Remontem objęte zostanie również skrzyżowanie ulicy Śmiechowskiej z ulicą Wniebowstąpienia.
Modernizacja kosztuje 1,4 miliona złotych, a finansowaniem podzielą się Urząd Miasta i PEWiK.
Nowa zieleń, a także wymieniona sieć energetyczna, i tak potrzebna w tej części miasta – sieć kanalizacyjna będą uzupełnieniem prac modernizacyjnych. Wymienione też zostaną krawężniki.
Jak wyjaśnia Piotr Bochiński, zastępca prezydenta Wejherowa, wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i w związku z tym, żadne problemy nie powinny wystąpić.
Z pewnością potrzebna jest wyrozumiałość mieszkańców, którzy po wielu latach oczekiwania otrzymają ulicę spełniającą wszelkie normy.
Warto więc poczekać na efekt końcowy, który poprawi zarówno wygodę kierowców i pieszych, jak również ich bezpieczeństwo. Na Śmiechowskiej to szczególnie ważne, ponieważ przy tej ulicy funkcjonuje zespół szkół, w tym szkoła podstawowa. Poza tym w blokach, kamienicach i domkach jednorodzinnych mieszka tam sporo osób.
Przypomnijmy, ze jest to jedna z kilku inwestycji drogowych już rozpoczętych lub planowanych w tym roku. Będziemy o nich informować w kolejnych wydaniach. AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.