Wyjazdowe zwycięstwo

Piłka nożna. Gryf

Od zwycięstwa rozpoczęli rozgrywki ligowe gryfici, po spadku do drugiej grupy trzeciej ligi. Piłkarze Gryfa prowadzeni przez trenera Grzegorza Nicińskiego pokonali w Koninie tamtejszego Górnika 1:2 (0:1).

Trener, oprócz wejherowskich juniorów, miał do dyspozycji kilku doświadczonych zawodników, ogranych w różnych zespołach. Mimo pośpiesznie zbudowanej drużyny zawodnikom udało się odnieść zwycięstwo. Gospodarze rozpoczęli pojedynek defensywnie i czyhając na kontry. To im się opłaciło, bo w 20 minucie zdobyli gola. Gryfici chwilę później mogli jednak wyrównać.
W drugiej połowie wejherowianie odważniej zaatakowali. Bramki dla Gryfa padły ze stałych fragmentów gry: w 56 minucie wyrównał N. Hołtyn, a w 66 minucie zwycięską bramkę zdobył T. Panek.
W dalszej części gry oba zespoły miały kolejne szanse do strzelenia goli, ale gorzej było ze skutecznością. Najważniejsze, że gryfici wywieźli z Konina cenne 3 punkty.
Teraz przeciwnikiem Gryfa na własnym boisku będzie Radunia Stężyca, która przewodzi w tabeli. Gryf jest na 11 miejscu z dorobkiem 3 punktów, ale ma zaległy mecz z Elaną Toruń, która po spadku z II ligi nie rozpoczęła rozgrywek.
Gryf Wejherowo: W. Ferra – K. Wiśniewski (K. Baranowski), D. Lisiecki, P. Czerwiński, M. Renusz, N. Hołtyn, M. Szymański, J. Godlewski, M. Koszałka, T. Panek, P. Zaleski.