Wrócił sport – bukmacherzy się cieszą

Po długich tygodniach sportowej posuchy kibice wreszcie mają powody do radości – wznowione zostały najważniejsze europejskie ligi piłkarskie, znamy plan dokończenia Ligi Mistrzów i Ligi Europy, odbywają się zawody lekkoatletyczne i pokazowe turnieje tenisowe, wkrótce kibicom zaprezentują się reprezentacje siatkarskie. Oznacza to również pełne odmrożenie branży bukmacherskiej, która wreszcie może oferować kibicom liczne zakłady wzajemne.

Gdy w kolejnych krajach Europy i świata pojawiały się ogniska koronawirusa, z dnia na dzień odwołano właściwie wszystkie wydarzenia sportowe. Był to olbrzymi problem nie tylko dla zawodników i klubów, ale także dla legalnych bukmacherów, u których zakłady na sport są dominującym elementem oferty. – Trzeba pamiętać, że graczami zakładów wzajemnych są ludzie, których również dotknie kryzys gospodarczy spowodowany epidemią koronawirusa. Kiedy się on skończy, każdy po kilka razy będzie oglądał złotówkę, którą zamierza wydać. Ludzie będą musieli oszczędzać, więc rzadziej będą obstawiać albo będą to robić za zdecydowanie niższe stawki. Mniej pieniędzy od klientów oznacza mniej wpływów sponsorskich ze strony branży bukmacherskiej na polski sport – pisał Maciej Wąsowski w swoim artykule dla „Przeglądu Sportowego”.

Sport po pandemii wraca do normalności

Od kilku tygodni sytuacja w sporcie kieruje się jednak do normalności. Jako pierwsza do gry wróciła niemiecka Bundesliga, w której znane są już najważniejsze rozstrzygnięcia (mistrzem Niemiec po raz kolejny został Bayern Monachium). Rozgrywki kończy polska Ekstraklasa, I oraz II liga – co ciekawe, to właśnie w naszym kraju jako pierwszym na określonych zasadach i w ograniczonej liczbie na trybuny stadionów wrócili kibice. Sezon 2019/2020 kończą ligi hiszpańska, angielska oraz włoska. Znany jest plan sfinalizowania tegorocznej Ligi Mistrzów – pod koniec sierpnia w Lizbonie odbędzie się turniej z udziałem ośmiu ćwierćfinalistów. Rozegrano już pokazowe turnieje tenisowe, powoli wracają zawody lekkoatletyczne, kilka sparingów transmitowanych przez telewizję rozegrają wkrótce reprezentacje siatkarzy i siatkarek. Z każdym kolejnym miesiącem wydarzeń sportowych powinno przybywać.

Jest to dobra wiadomość dla zawodników, klubów, kibiców i legalnych firm bukmacherskich, które wreszcie mogą oferować graczom zdecydowanie większą liczbę zakładów wzajemnych na wydarzenia sportowe. W ubiegłych miesiącach ratowały się zakładami na sporty wirtualne, e-sport czy wydarzenia polityczne, społeczne i rozrywkowe. Wśród operatorów obecnie króluje oczywiście piłka nożna, która jest zdecydowanie najpopularniejszym sportem do typowania – mają ją w ofercie wszyscy legalni bukmacherzy, m.in. STS, Fortuna, LB BET, eTOTO czy inne internetowe zakłady bukmacherskie jak Betfan lub Totolotek.

Z pewnością dobrą informacją dla graczy jest również to, że aby przyciągnąć do siebie większą liczbę klientów, bukmacherzy w ostatnich tygodniach bardzo dynamicznie ruszyli z ogłaszaniem coraz to nowych promocji i akcji specjalnych. Rankingi najlepszych typerów, bonusy bez depozytu, darmowe zakłady, typowanie bez podatku, zwrot stawki za nietrafiony zakład – form promocji bukmacherskich jest mnóstwo. Warto dokładnie prześledzić oferty operatorów zakładów wzajemnych i wybrać coś dla siebie – korzystna, atrakcyjna promocja pozwala na lepszą zabawę a może też zwiększyć szansę na wygraną.

1 komentarz
  1. zadziora mówi

    Jak to „po pandemii”… to juz się skończyła??? 😉

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.