Czy kody promocyjne pomagają oszczędzać?

Kody promocyjne to jedna z najpopularniejszych form promocji oferowanych przez firmy z różnych branż – nie tylko sklepy, ale również restauracje, biura podróży, salony piękności, ubezpieczycieli, a nawet legalnych bukmacherów. Jest to doskonały sposób, by nabyć pożądane towary i usługi taniej, oszczędzając niekiedy naprawdę spore kwoty.

Kody promocyjne od kilku lat są w Polsce jedną z najchętniej wykorzystywanych metod oszczędzania podczas codziennych zakupów. Przywędrowały one do nas z krajów Europy Zachodniej, gdzie funkcjonują o wiele dłużej i są stałym elementem promocyjnym firm z różnych branż. Czym dokładnie jest kod promocyjny? Jest to nic innego, jak ciąg określonych liter i/lub cyfr, czasami także konkretne słowo, które wpisuje się we wskazane pole podczas robienia zakupów przez Internet (najczęściej przez sfinalizowaniem transakcji).

W zależności od warunków promocji, kody bonusowe pozwalają na uzyskanie rabatu (kwotowego lub procentowego), darmowej dostawy czy produktów w gratisie. A gdzie można znaleźć kody promocyjne? W sieci udostępniają je wyspecjalizowane w tym portale internetowe, firmy same umieszczają je na swoich stronach i profilach w mediach społecznościowych, drukują na ulotkach czy w gazetkach reklamowych. Wszystko po to, by przyciągnąć do siebie klienta i zachęcić go do dokonania zakupu.

Kody promocyjne – co można dzięki nim zyskać?

A jak konkretnie można oszczędzać dzięki kodom promocyjnym? Przykładów jest mnóstwo! Udostępniony w jednym z serwisów internetowych kod promocyjny do sieci sklepów Media Expert umożliwia zakup piątego sprzętu AGD za symboliczną złotówkę. To świetny sposób na oszczędność dla osób, które wyposażają nowe mieszkanie lub remontują kuchnię.

Jeśli ktoś chce uzupełnić letnią garderobę o niezbędną odzież, a przy tym wolałby nie wydawać zbyt dużej kwoty pieniędzy, może skorzystać z kodu promocyjnego Zalando. Jego wpisanie w odpowiednie pole przy zakupach za minimum 250 zł sprawia, że kwota do zapłaty zostaje pomniejszona o 10%.

Dzięki kodom promocyjnym można również taniej podróżować. Zastosowanie specjalnego kodu promocyjnego Booking pozwala w bardzo atrakcyjnych cenach rezerwować noclegi w hotelach w wybranych polskich miastach, np. w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Zakopanem, Szczecinie czy Łodzi.

Zakłady i freebety za promo kody

Sporo korzyści dzięki kodom bonusowym zyskują także… osoby, które obstawiają wyniki u legalnych bukmacherów jak Totolotek (nie mylić z Totalizatorem) czy BETFAN. W zależności od zasad promocji, oferowane przez bukmacherów kody pozwalają otrzymać dodatkowe bonusy, podwyższenie kursu na kupon (TotalBoost) albo zwrot stawki jeśli zakład okaże się nietrafiony (promocja Siano wraca na konto główne). Wśród licznych tego typu ofert specjalnych wyróżnia się kod promocyjny, który działa u wszystkich legalnych bukmacherów w naszym kraju, w linku przykładowy kod dla bukmachera Fortuna. Kod promocyjny wpisany w odpowiednie pole podczas rejestracji pozwala powiększyć oferowany przez bukmachera bonus powitalny nawet o 100% (jak w Totalbet, do 5000 zł) czy premię przyznawaną za założenie konta (freebet rejestracyjny za 25 zł lub 50 zł). To doskonały sposób, by na początku przygody z zakładami bukmacherskimi zyskać dodatkowe pieniądze na obstawianie kuponów.

Wszystkie wymienione firmy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów bukmacherskich. Zakłady bukmacherskie mogą uzależniać. Zauważyłeś objawy uzależnienia, skontaktuj się ze specjalistą leczenia uzależnień.

1 komentarz
  1. zakupula mówi

    ja jak kupuję przez internet to wolę kod który mi daje darmową dostawę, bo czasem kurier kosztuje połowę tego ile wartośc zakupów

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.