Wszystko gra

Od poniedziałku w bibliotece w Wejherowie trwają się warsztaty muzyczno-radiowe, prowadzone przez Annę Czerwińską-Rydel, w ramach projektu „Czytam, więc wszystko gra”.

Anna Czerwińska-Rydel podczas zajęć z dziećmi.
Anna Czerwińska-Rydel podczas zajęć z dziećmi.

Celem projektu jest promocja czytelnictwa jako alternatywnej formy aktywności, rozbudzenie potrzeb literackich i utrwalenie wizerunku biblioteki jako atrakcyjnego miejsca spędzania czasu. Odbiorcami projektu są dzieci, w tym dzieci niepełnosprawne umysłowo.
W internecie, który jest jednym z najbardziej efektywnych środków współczesnej komunikacji, umieścimy słuchowiska radiowe napisane na podstawie nagrodzonych książek Anny Czerwińskiej-Rydel, które będą zachętą do zapoznania się z tymi publikacjami. W słuchowiskach ważnym elementem będą efekty muzyczne, wykonywane przez dzieci na zakupionych do potrzeb projektu instrumentach, które staną się następnie wyposażeniem bibliotecznej pracowni multimedialnej.
– W efekcie zainteresujemy swoją ofertą tych, którzy porzucili bibliotekę i czytelnictwo na rzecz internetu i innych nowoczesnych technologii – mówi dyrektor PiMBP, Danuta Balcerowicz.

Wystawa
W galerii biblioteki przy ul. Kaszubskiej otwarto wystawę, zatytułowaną „….oczami dziecka”. Prezentowane są tam prace wykonane na zajęciach koła plastycznego przez uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Społecznego nr 1 w Wejherowie pod kierunkiem Moniki Nowak i Sylwii Pienczke.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.