Kolejny nowy autobus

Solaris wyruszył na wejherowskie ulice

Kolejny nowy autobus marki Solaris zasilił linie miejskie prowadzone przez MZK Wejherowo. Jest to już 44. nabytek wejherowskiej spółki komunikacyjnej.

W uroczystym przekazaniu autobusu do publicznego użytkowania uczestniczyli m.in. zastępcy prezydenta Wejherowa – Beata Rutkiewicz i Arkadiusz Kraszkiewicz, a poświęcenia pojazdu dokonał ks. Tadeusz Reszka w obecności prezesa spółki Czesława Kordela, członków zarządu spółki oraz pracowników.
Autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji należą do najnowocześniejszych w Polsce. Spełniają nie tylko ekologiczne normy, ale posiadają także innowacyjne rozwiązania, w tym m.in. czytniki elektroniczne kart, nagłośnienie, monitoring, klimatyzacje, czy choćby system samogaszenia. Są w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
– Jest to kolejny autobus, który posiada system pokładowy biletu elektronicznego już trzeciej generacji. Jesteśmy na etapie przygotowań do uiszczania opłaty kartą płatniczą oraz korzystania biletów z funkcją QR kodu – powiedział Krzysztof Nalewajko, zastępca ds. eksploatacji i informatyki MZK
– W dobie kryzysu, gdy gminy i spółki komunalne zmagają się z różnymi trudnościami, w wejherowskim MZK widzimy rozwój. Dlatego cieszy nas to, że jest też ciągła dbałość o pasażerów – podkreśliła Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta miasta Wejherowa.

 

Pojazdy wejherowskiej spółki komunikacyjnej kursują nie tylko na terenie Wejherowa, ale też sąsiednich gmin: Redy, Luzina, gminy Wejherowo. Rocznie wejherowskie MZK obsługuje ponad 6 mln pasażerów.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.