Widać już tunel

Postępy na Węźle Wejherowo-Kwiatowa

Budowa tunelu na Węźle Wejherowo-Kwiatowa weszła w zaawansowany etap realizacji. Wykonano wykop otwarty z zabezpieczeniem ścian pod torowiskiem kolejowym oraz część konstrukcji, przez co widoczne jest już przebicie tunelu. Do realizacji pozostał jeszcze ostatni etap pełnej konstrukcji tunelu.

Fot. Urząd Miejski
Fot. Urząd Miejski

Przedmiotem tej największej inwestycji realizowanej przez władze miasta w ostatnich latach lat jest budowa układu drogowego z tunelem pod torami kolejowymi oraz miejsc postojowych w ramach Węzła Integracyjnego Wejherowo (Kwiatowa).
– Roboty budowlane wykonywane są zgodnie z harmonogramem i pomimo stanu epidemii wprowadzonego w Polsce w związku z covid-19 nie ma, na chwilę obecną, większych zagrożeń przebiegu robót i terminu zakończenia prac – informuje Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Od lutego br. postęp prac jest bardzo widoczny. Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy będą mogli przejechać tym tunelem jeszcze pod koniec tego roku.
Na realizację zadania władze Wejherowa pozyskały środki unijne. Inwestycja odbywa się w sąsiedztwie dworca kolejowego w Wejherowie, a jej celem jest usprawnienie ruchu drogowego oraz połączenie transportu indywidualnego ze środkami transportu zbiorowego.
Dotychczas wykonano m.in. układ drogowy przed dworcem PKP i duży parking wielofunkcyjny między drogą krajową nr 6 a torami PKP przy dworcu wraz z infrastrukturą podziemną i towarzyszącą, taką jak ciągi komunikacji pieszej i rowerowej, sieć kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej i gazowej, sygnalizacja świetlna, oświetlenie uliczne, monitoring, a także zejścia i windy do tunelu pieszego przy dworcu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.