Mielizna 2013

W corocznym Festiwalu Szanty i Pieśni Morskiej „Mielizna” w Harcerskiej Bazie Cedron w Wejherowie udział wzięło około 100 harcerzy i zuchów.

Konkurs rozgrywany był w czterech kategoriach: zuchowa, harcerska, harcerze starsi z wędrownikami i soliści. W kategorii zuchowej udział wzięły 2 Wejherowska Gromada Zuchowa „Łowcy Przygód”, 12 Wejherowska Gromada Zuchowa „Rycerze Na Fali” i 27 Wejherowska Gromada Zuchowa „Jaba Daba Du”. Zuchy spisywały się bardzo dzielnie, na scenie zaroiło się od piratów. Wszystkie trzy gromady zostały nagrodzone gromkimi brawami i zajęły I miejsce. Wyróżnienie należy się 27 WGZ za ciekawą formę przedstawienia piosenki.
Pierwsze miejsce wśród harcerzy wyśpiewała 33 Wejherowska Wodna Drużyna Harcerska, drugie miejsce zajęli harcerze z 93 Bolszewskiej Drużyny Harcerskiej, a trzecie – 75 Wejherowska Wodna Drużyna Harcerska.
W kat. harcerzy starszych i wędrowników pierwsze miejsce zajęła 8 Wejherowska Wodna Drużyna Harcerzy Starszych. Drugiego miejsca nie przyznano, a trzecie zajęła 75 WWDH „Nieprzemakalni”.
Wśród solistów I miejsce zdobyła Kasia Szymańska, która zdobyła także nagrodę Grand Prix. Drugie miejsce ex aeqo zdobyły Maja Stefaniszyn i Karolina Stawicka, natomiast wyróżnienie otrzymała zuchenka Maja Główczewska.
W przerwach między występami szanty śpiewał druh Paweł Pastuszak.
Puchary i nagrody oraz inne atrakcje ufundowali: wójt Gminy Wejherowo, phm Zygfryd Potrykus, p. Zenon Pawlak, Studiu DELTA w Rumi, Restauracji „Kasztanowy Gościniec” w Strzebielinku.
Organizatorzy dziękują także dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie, Oldze Tomaszewskiej za pomoc w organizacji Festiwalu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.