Trzy osoby zginęły, kilkanaście jest rannych

Tragiczny wypadek autobusu

W Mierzynie w gminie Gniewino 13 lipca przed godz. 14.00 doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęły trzy osoby, a kilkanaście zostało rannych. Ofiary i poszkodowani to pasażerowie autobusu, w który uderzył samochód osobowy.

Kierowca autobusu w wyniku bocznego uderzenia przez samochód stracił panowanie nad pojazdem i z impetem uderzył w przydrożne drzewo. Pojazd przewoził pracowników jednej z wejherowskich firm. Na miejsce skierowano łącznie ponad 30 funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz wejherowskiej Komendy, którzy do późnych godzin wieczornych zabezpieczali miejsce zdarzenia, przeprowadzali szczegółowe oględziny oraz zabezpieczali ślady i dokumentację fotograficzną. Teraz sprawą wypadku zajmują się policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Powiatowej Policji w Wejherowie.

Obecny na miejscu wypadku I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan, powołał także grupę ekspertów śledczych, którzy wyjaśnią okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.