Grand Prix dla Art’n’Voices

W Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie na początku czerwca rozbrzmiewały pieśni o tematyce morskiej. Zorganizowany przez prezydenta Wejherowa i Wejherowskie Centrum Kultrury XXI Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu, powiązany z realizacją projektu „Wyszehradzkie Nuty”, przyciagnął do naszego miasta kilkadziesiąt chórów i zespołów z Pomorza i innych miast Polski. Najlepsi okazali się młodzi członkowie zespołu wokalnego Art’n’Voices z Wejherowa.

Od lewej wokalistki zespołu Art’n’Voices: Anna Godlewska, Anna Rocławska i Julianna Styn.   W zespole śpiewają ponadto: Małgorzata Rocławska, Maciej Lewandowski, Mateusz Warkusz, Patryk Mudlaw i Tomasz Chyła.   Art’n’Voices, który zdobył kilka innych nagród na festiwalach i konkursach, a wiosną występował w kościołach z koncertem „Z Chrystusem na Kalwarii Wejherowskiej”, będziemy mogli usłyszeć 18 sierpnia w parku w Wejherowie, podczas historycznej imprezy plenerowej.
Od lewej wokalistki zespołu Art’n’Voices: Anna Godlewska, Anna Rocławska i Julianna Styn. W zespole śpiewają ponadto: Małgorzata Rocławska, Maciej Lewandowski, Mateusz Warkusz, Patryk Mudlaw i Tomasz Chyła. Art’n’Voices, który zdobył kilka innych nagród na festiwalach i konkursach, a wiosną występował w kościołach z koncertem „Z Chrystusem na Kalwarii Wejherowskiej”, będziemy mogli usłyszeć 18 sierpnia w parku w Wejherowie, podczas historycznej imprezy plenerowej.

Decyzją jury pod przewodnictwem prof. Zbigniewa Bruny z Akademii Muzycznej w Gdańsku, Grand Prix XXI Festiwalu Pieśni o Morzu w Wejherowie i Statuetkę Złocistego Żagla zdobył Zespół Wokalny Art’n’Voices z Wejherowa.
Zespół otrzymał nagrodę pieniężną ufundowaną przez Prezydenta Miasta Wejherowa w wysokości 5 tys. zł oraz m.in. Nagrodę Publiczności.
Złoty Dyplom w kategorii chórów mieszanych otrzymał Chór Sceny Muzycznej z Gdańska a Srebrny – Chór Kameralny „Akolada” z Bydgoszczy.
W kategorii chórów szkół muzycznych Srebrny Dyplom otrzymały: Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. F. Chopina w Wejherowie pod dyrekcją Ewy Rocławskiej oraz Chór Młodzieżowy „Canto” z Włocławka.
W koncercie finałowym, obok laureata, wystąpiły chóry biorące udział w projekcie „Wyszehradzkie Nuty” – ze Słowacji, Wegier, Czech i z Polski (chór Tutti e Solo z Gdańska).

Malarstwo i muzyka
Podczas festiwalu w galerii WCK otwarto interesującą wystawę malarstwa „Chopinowi – Duda-Gracz”.
Obrazy wybitnego, nieżyjącego już polskiego artysty, Jerzego Dudy-Gracza, inspirowane utworami Fryderyka Chopina, można oglądać w Filharmonii Kaszubskiej przez całe wakacje, do 31 sierpnia. Wstęp na wystawę kosztuje 5 zł.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.