Kolejny sukces pianistek z PSM I st. w Wejherowie

Czas pandemi utrudnił realizację wielu przedsięwzięć. Musieliśmy ograniczyć kontakty, spotkania, a nawet zajęcia w szkołach. Zdalne nauczanie w przypadku nauki gry na instrumencie jest dosyć skomplikowane, ale możliwe, czego dowiodły Agata i Emilka – uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Wejherowie.

We Włoszech ogłoszono pierwszą edycję międzynarodowego konkursu – I Competizione Muzicale „Perusia Harmonica” Italy 2020, odbywającego się online. Dowiedziawszy się o nim, bez długiego namysłu postanowiliśmy zgłosić udział w konkursie dwóch uczennic: Agaty Sulborskiej i Emilii Saneckiej. Regulamin zawierał wszelkie uwagi, dotyczące programu (m.in. utwór obowiązkowy) oraz wykonania i wysłania nagrania utworów. Było to dla mnie i dla moich uczennic nowe wyzwanie i nowe doświadczenie, zupełnie inne, niż udział w konkursie na żywo. Wydawało nam się, że taka forma będzie łatwiejsza, gdyż zawsze można poprawić wykonanie, ale młode pianistki bardzo szybko stwierdziły, że to nie takie proste. Liczba poprawek i powtórzeń celem uzyskania jak najbardziej idealnego nagrania wymagała nie lada wysiłku.
Nasza wspólna praca została doceniona i przyniosła kolejny sukces. Do tej grupy wiekowej zakwalifikowano 40 pianistów z całego świata. Obie moje uczennice uplasowały się w pierwszej dziesiątce z wysoką punktacją. I tak, Agata Sulborska zajeła X miejsce z punktacją 89/100, a Emilia Sanecka IV miejsce z punktacją 94/100!
Bardzo Wam dziewczyny moje gratuluję, dziękuję za pracę i życzę następnych konkursów i następnych sukcesów, których jestem pewna! Obie uczennice są tegorocznymi absolwentkami naszej szkoły i obie od września rozpoczynają następny etap edukacji w szkołach muzycznych II stopnia.
Elżbieta Lieder, nauczycielka PSM I st. w Wejherowie

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.