Letnia Biblioteka

Książki i gry dla wszystkich

Wakacyjny, plenerowy punkt biblioteczny na tarasie pałacu w wejherowskim parku już działa. „Letnia Biblioteka w Pałacu”, zorganizowana przez Miejska Bibliotekę Publiczną we współpracy z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, czynna w czwartki i piątki w godz. 10-15, to nie tylko wypożyczalnia książek, ale też propozycja zabawy dla wszystkich.

W otwarciu Letniej Biblioteki uczestniczyli (od lewej): zastępca prezydenta Wejherowa - Arkadiusz Kraszkiewicz, dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury - Jolanta Rożyńska, dyrektor Miejskiej Biblioteki - Ewelina Magdziarczyk -Plebanek i dyrektor Muzeum PiMK-P - Tomasz Fopke.
W otwarciu Letniej Biblioteki uczestniczyli (od lewej): zastępca prezydenta Wejherowa – Arkadiusz Kraszkiewicz, dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury – Jolanta Rożyńska, dyrektor Miejskiej Biblioteki – Ewelina Magdziarczyk -Plebanek i dyrektor Muzeum PiMK-P – Tomasz Fopke.

Urozmaiceniem tegorocznej edycji Letniej Biblioteki są gry mobilne, przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną we współpracy z Wejherowskim Centrum Kultury oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.
– Pierwsza gra mobilna pn. „Wsłuchaj się w park” będzie audioprzewodnikiem po Parku Miejskim w Wejherowie z wykorzystaniem aplikacji ActionTrack. Po jej ściągnięciu będzie można zwiedzić park w towarzystwie wirtualnego lektora, który opowie o historii parku oraz o przyrodzie – mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Ewelina Magdziarczyk-Plebanek. – Punktem startowym aplikacji jest Pałac Przebendowskich i Keyserlingków od strony tarasu.
Druga gra mobilna pojawi się w sierpniu i będzie zwieńczeniem Letniej Biblioteki w Pałacu. Każda z trzech wymienionych wyżej instytucji kultury przygotuje swoją ścieżkę przygodowej gry, w której trzeba będzie wykonać określone zadania.
Szczegółowe informacje, w tym wskazówki dotyczące bezpłatnej aplikacji są dostępne na stronach: www.wck.org.pl oraz www.biblioteka.wejherowo.pl
Podczas otwarcia Letniej Biblioteki zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz podkreślił bardzo dobrą współpracę miasta z wejherowskim muzeum i biblioteką, zachęcając do korzystania z plenerowego punktu bibliotecznego. W wydarzeniu udział wzięli m.in. słuchacze Stowarzyszenia Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku z panią prezes Krystyną Laskowską.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.