Każda pora dobra na książkę

Zmiany w Miejskiej Bibliotece

O tym, że czytanie książek to dobry pomysł o każdej porze dnia, przypomina nowy zegar, który pojawił się na parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie. Cyfry zastąpiły okładki książek. Z wyborem lektury nie będzie problemu, bo czytelnicy mogą już wędrować między regałami. To jedna ze zmian, która została wprowadzona w połowie lipca.

W odsłonięciu nowego elementu dekoracyjnego w bibliotece pomogli uczestnicy warsztatów animacji poklatkowej, które zakończyły się pokazem stworzonych filmów. Młodzi czytelnicy, zadowoleni z możliwości udziału w interesujących zajęciach podczas wakacji, żartowali, że zegar będzie odmierzał czas do ich kolejnego spotkania w bibliotece.
Jeżeli zdecydują się na odwiedziny w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży to czekać tam na nich będą specjalne paszporty. To propozycja na okres wakacyjny, polegająca na zbieraniu pieczątek z literackich podróży. Każda wizyta w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży to jedna pieczątka z danego kraju. Dla wytrwałych podróżników czekają nagrody. W czasie trwającej pandemii jest to wyjątkowa alternatywa dla dalekich podróży.
Zarówno w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, jak i w Wypożyczalni dla Dorosłych od 13 lipca już można wędrować między regałami, co ułatwia wybór lektury. Książki będzie można zamawiać zarówno zdalnie (mailowo), jak i samemu wybrać interesującą nas pozycję z półki. W pierwszym przypadku książkę poda bibliotekarz przy ladzie.
Oczywiście nadal obowiązywać będą obecne zasady dotyczące utrzymania rygoru sanitarnego, w tym te dotyczące zachowania dystansu społecznego, zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk.
Przywrócona zostanie także możliwość wypożyczania gier planszowych. To doskonały pomysł na wspólne, rodzinne wieczory, zwłaszcza gdy pogoda nas nie rozpieszcza.
Wejherowska książnica zaprasza swoich czytelników także do Letniej Biblioteki w Pałacu, o której informujemy obok.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.