Bezpieczne zwiedzanie od lipca

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej już otwarte

6 lipca br. Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej zostało otwarte dla zwiedzających, z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Placówka zaprasza do obejrzenia stałej ekspozycji i wystaw czasowych.

Dyrektor Muzeum Tomasz Fopke w obecności wicestarosty Jacka Thiela zaprezentował nową ekspozycję, dotyczącą m.in. Lecha Bądkowskiego.
Dyrektor Muzeum Tomasz Fopke w obecności wicestarosty Jacka Thiela zaprezentował nową ekspozycję, dotyczącą m.in. Lecha Bądkowskiego.

Muzeum można zwiedzać grupowo (do 10 osób) i indywidualnie, od poniedziałku do piątku w godz. 9-16. Zwiedzanie odbywać się będzie z zachowaniem reżimu sanitarnego i wszelkich środków ostrożności. Regulamin dostępny jest przed wejściem do Muzeum oraz na stronie internetowej: https://www.muzeum.wejherowo.pl/d/aktualnosci/komunikaty/wznowienie-ruchu-turystycznego-w-muzeum-regulamin-zwiedzania/

 

Zupełnie inną propozycję jest wakacyjna zabawa, związana z poszukiwaniem „skarbu” ukrytego przy Muzeum. Gra terenowa „Geocaching” powstała na zlecenie Stowarzyszenia Turystycznego „Kaszuby Północne” Lokalnej Organizacji Turystycznej, w ramach projektu „Dwory i pałace południowego Bałtyku”. Cała trasa liczy 200 km i obejmuje 20 dworów i pałaców, a jednym z punktów w geościeżce jest wejherowski pałac – siedziba Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Aby rozpocząć przygodę wystarczy smartfon z wbudowanym GPS i zainstalowanie w telefonie jednej z kilku darmowych aplikacji.
Szczegóły na stronie Muzuem: https://www.muzeum.wejherowo.pl/d/aktualnosci/komunikaty/skarb-ukryty-przy-muzeum-rozpocznij-poszukiwania/?cat=10

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.