Kolejne zwycięstwa wejherowskiej „Blizy”

Regaty Jachtów Sterowanych Radiem

Na Jeziorze Dąbie w Szczecinie odbyły się Eliminacje do Mistrzostw Polski Jachtów Żaglowych Sterowanych Radiem, w których zawodnicy wejherowskiego RJK PZPOW „Bliza Wejherowo” w klasie F5-10 i F5-E zdobyli dziewięć medali w klasyfikacji indywidualnej.

W zawodach wzięło udział ponad 40 zawodników z Polski oraz zawodnicy z Niemiec. W klasyfikacji zespołowej ponownie najlepszym klubem okazał się RJK PZPOW „Bliza Wejherowo”.
W rywalizacji seniorów w klasie F5-10 na drugim stopniu podium stanął Julian Damaszk z wejherowskiego klubu, a na najniższym stopniu znalazł się Andrzej Becker.
W rywalizacji juniorów najlepszym okazał się Kacper Konkol, srebrny medal zdobył Igor Pawłowicz, a brązowy Błażej Pawłowicz – wszyscy z Wejherowa.
W klasie F5-E w kat. juniora złoty medal zdobył Kacper Konkol, a w kate młodzików złoto przypadło dla Igorowi Pawłowiczowi, srebro dla Błażeja Pawłowicza, a brąz dla Marcina Osucha. Wszyscy zawodnicy są podopiecznymi Marka Gorlikowskiego.