Oszuści

Bądźmy czujni

Oszuści są aktywni m.in. w internecie. Używają przeróżnych sposobów, aby ściągnąć przyszłe ofiary na fałszywe strony i okraść je.

Użytkownicy mogą być kierowani poprzez linki, które dostają w e-mailach, lub SMS-ach czy komunikatorach internetowych lub poprzez fałszywe sklepy internetowe. Jeżeli w porę nie zorientujemy się, że to podstęp możemy stracić nasze oszczędności.
Jeden z oszukanych mężczyzn miał zaktualizować dane i uiścić opłatę, gdy nagle w wyskakującym okienku na ekranie komputera pojawiła się atrakcyjna promocyjna oferta. Pokrzywdzony kliknął w link, zaktualizował dane i podał pin. Wtedy otrzymał kolejną wiadomość, że pin nie był zgodny, więc wpisał go ponownie. Po chwili okazało się, że ktoś z jego konta ukradł kilka tysięcy złotych.
Uważajmy zatem na wszystkie wiadomości o konieczności zapłaty lub dopłaty drobnych kwot, zawierające link do strony udającej pośrednika płatności. Nie otwierajmy załączników dołączonych do wiadomości e-mail, wysłanych przez nieznane osoby czy instytucje, nie pobierajmy niezweryfikowanych treści z nieznanych stron internetowych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.