Dla dzieci i ich rodzin

Między domami od ul. 12 Marca 179 do Wniebowstąpienia 1, 3 i 5a w Wejherowie otworzyło swoje podwoje Pogodne podwórko „Dobre miejsce”. Miejsce to zachęca do relaksu razem z dziećmi.
Na integracyjny piknik, zorganizowany na otwarcie podwórka, Akcja Katolicka przy parafii św. Anny zaprosiła wszystkich mieszkańców. Zorganizowano piaskownicę, stolik dla dzieci i drabinki. Zasadzono krzewy i kwiaty.


– Pogodne podwórko „Dobre miejsce” jako alternatywa dla bałaganu, pijactwa i chamstwa – powiedziała Jolanta Węsierska, szefowa Akcji Katolickiej, inicjatora akcji. – Przygotowaliśmy to miejsce z myślą o naszej parafii i podobnych podwórkach, o dzieciach i rodzinach, aby żyło się im godnie i przyzwoicie. Naszym obowiązkiem jest zadbać, aby dzieci były na swoim podwórku bezpieczne i mogły czerpać dobre wzorce, by otaczało je piękno.
J. Węsierska i inni organizatorzy apelują do dorosłych mieszkańców, aby nie przeganiać dzieci, kiedy się spokojnie bawią. Proszą o zachowanie w dobrym stanie tego, co z pomocą sponsorów udało zrobić.
Na koniec pikniku na otwarcie podwórka odbyła się projekcja amerykańskiego filmu fabularnego pt. „Odważni”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.