Ciekawe gry mobilne

Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie zaprasza do korzystania z gier mobilnych proponowanych na stronie internetowej biblioteki. Dzięki nim, bez wychodzenia z domu, można przypomnieć sobie wydarzenia kulturalne z 2019 roku, sprawdzić swoją znajomość historii Wejherowa bądź dowiedzieć się czym jest biblioteczny konkurs „Gryf Literacki”.

Jedna z gier opowiada o Wejherowskim Roczniku Kulturalnym, publikacji wydawanej przez tzw. czwórporozumienie, w którego skład wchodzą Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina oraz Filharmonia Kaszubska – Wejherowskie Centrum Kultury. Gra zawiera pytania dotyczące wydarzeń kulturalnych, które odbyły się w minionym roku .
Druga z udostępnianych gier dotyczy nagrody Gryf Literacki, którą corocznie przyznaje Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie. Gra pomaga w zapoznaniu się z historią tej nagrody i jej główną ideą.
Trzecia z aplikacji oparta jest na książce Moniki Kubisiak „Durwidal”. Grając w nią można lepiej poznać historię miasta w inny sposób, niż tradycyjne czytanie książek. Gracze wcielają się w postaci z książki i w toku gry odpowiadają na pytania dotyczące historii Wejherowa.
Szczegóły na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej:
https://biblioteka.wejherowo.pl/artykuly-nadchodzace-wydarzenia/3095-gry-mobilne

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.