Studia magisterskie w Wejherowie

Minister na uczelni i w szkole policealnej

Kaszubsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Wejherowie rozszerza ofertę dydaktyczną o studia magisterskie. Dzięki pozwoleniu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, od nowego roku akademickiego uczelnia będzie kształcić na studiach drugiego stopnia na kierunku Socjologia.

Pozytywną decyzję w sprawie uruchomienia pierwszego kierunku magisterskiego wręczył Rektorowi KPSW w Wejherowie prof. Marcinowi Plińskiemu, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciech Murdzek, który odwiedził placówkę.
– Duże zainteresowanie pielęgniarstwem, a także fakt, że z murów szkoły będą niedługo wychodzić absolwenci z tytułem magistra, stanowią dobre perspektywy na przyszłość – mówił podczas wizyty w Wejherowie minister.
Warto przypomnieć, że miesiąc temu wejherowska szkoła wyższa uzyskała akredytację na prowadzenie studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku pielęgniarstwo.
– To bardzo dobra i wyczekiwana przez studentów wiadomość oraz znak, że uczelnia cały czas się rozwija i podnosi poziom oferty edukacyjnej, tak aby dobrze wypełniać swoją misję – podkreśla Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, inicjatorka utworzenia KPSW w Wejherowie. – Na pewno wiele osób z powiatu i okolic skorzysta z oferty studiów drugiego stopnia na kierunku Socjologia.
Podczas wizyty minister odwiedził także Powiatowy Zespół Szkół Policealnych im. Z. Kieturakisa w Wejherowie, w którym mieszczą się specjalistyczne pracownie zawodowe do kształcenia w takich zawodach jak: terapeuta zajęciowy, opiekunka dziecięca, ortoptystka, technik elektroradiolog, technik usług kosmetycznych, asystentka stomatologiczna, technik sterylizacji medycznej czy higienistka stomatologiczna.
Spotkanie było również okazją do rozmowy na temat rozwoju szkolnictwa wyższego w naszym regionie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.