Wiersze znane i nieznane

Łęczyce. Konkurs recytatorski online

W gminie Łęczyce rozstrzygnięto II Gminny Konkurs Recytatorski dla Dzieci „Wiersze znane i lubiane” zorganizowany przez Gminną Instytucję Kultury i Bibliotekę. Dzieci wspaniale recytowały wybrane wiersze, a komisja konkursowa oglądała je i oceniała na ekranie komputera. Konkurs przeprowadzono bowiem online.

 

17 czerwca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łęczycach zebrała się Komisja Konkursowa (na zdjęciu obok) w składzie: Hanna Mancewicz – dyrektor GIKiB w Łęczycach, Agnieszka Cierocka z Urzędu Gminy, zajmująca się promocją i współpracą z organizacjami oraz Janina Dąbrowska – emerytowana nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.
Na konkurs wpłynęło 21 recytacji. Komisja oceniała opanowanie pamięciowe utworu, trafność interpretacji oraz ogólny wyraz artystyczny. Wybrano sześcioro laureatów trzech pierwszych miejsc (po dwoje ex aequo), przyznano też wyróżnienia.
Dla wszystkich dzieci, przygotowano nagrody dyplomy i nagrody które wraz z rodzicami odbierały w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łęczycach.
– Jesteśmy pod dużym wrażeniem talentu, odwagi i zaangażowania dzieci. Wszystkie recytacje były piękne – mówi Hanna Mancewicz, przewodnicząca Komisji Konkursowej. – Dzieci recytowały w różnych ciekawych miejscach – w domu, w ogrodzie, na łące. Bardzo się cieszę się że uczestnicy konkursu sięgają po klasykę literatury dziecięcej, czyli wiersze Tuwim, Brzechwy i innych znanych autorów. Dziękujemy nauczycielom, a zwłaszcza rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci.

 

Oto wyniki konkursu. I miejsce zajęły: Maja Łapczuk i Klaudia Kutzmer , II miejsce: Natalia Roda i Tiam Karszny, a III miejsce: Iga Pajączkowska i Aniela Naplocha
Wyróżnienia otrzymali: Maciej Szczodrowski, Łukasz Żółtowski, Klara Tłuścik i Amelia Kas.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.