Nareszcie wakacje!

Nietypowe zakończenie roku szkolnego

Niedawne zakończenie roku szkolnego było wyjątkowe, bo podyktowane reżimem sanitarnym w związku z epidemią koronawirusa. Koleżanki i koledzy ze szkolnych ław z nauczycielami spotkali się w maseczkach, zdezynfekowani, z zachowaniem dystansu.

Ponad 4,5 tys. uczniów wejherowskich szkół podstawowych odebrało świadectwa. Wśród nich było 600 ósmoklasistów.
Podczas zakończenia roku we wszystkich szkołach odbyły się krótkie spotkania z wychowawcami, z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa – bez akademii, wspólnych apeli i bez rodziców. Świadectwa wydawane były uczniom w ustalonych wcześniej terminach i w różnych salach. Tak było m.in. podczas pożegnania ósmoklasistów w Szkole Podstawowej nr 8.
– Był to dla nas wszystkich bardzo trudny czas, musieliśmy zmierzyć się z kryzysem, o którym nikt sobie nie mógł nawet wyobrazić – powiedziała Danuta Czernewska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wejherowie (SP nr 8). Zwracając się do absolwentów szkoły dodała. – Słowem kluczem w tym czasie stało się: „damy radę”. Jesteście na swój sposób bohaterami, bo daliście radę. Chylę czoła nad Waszą pracą, pracą nauczycieli, a szczególne słowa podziękowania należą się rodzicom, którzy Was wspierali, pomagali, stawiali także oczekiwania wobec nas – nauczycieli, którym chcieliśmy jak najlepiej sprostać. Niech zbliżające się dwa miesiące przyniosą Wam upragniony odpoczynek.
– Ten rok szkolny był wyjątkowy, bo kojarzyć się będzie ze zdalnym nauczaniem, z konsultacjami on-line, a także z egzaminami, które do końca stały pod znakiem zapytania, a które odbyły się w reżimie sanitarnym – powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, obecny w SP nr 8. – Chciałbym podziękować dyrektorom szkół, nauczycielom, uczniom, a przede wszystkim rodzicom, którzy mieli w tym roku znacznie większy wkład w edukację. Wszyscy zdali ten egzamin na szóstkę. Życzę Wam pięknych wakacji, udanego wypoczynku, słonecznej pogody, mnóstwa pomysłów oraz wielu pasjonujących przygód.
Z informacji Premiera Rządu RP oraz Ministra Edukacji nowy rok szkolny rozpocznie się normalnie w szkołach. Oby tak się stało!

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.