Tragiczny wypadek w powiecie wejherowskim Długi weekend na drogach

Tragiczny wypadek w gminie Łęczyce, w którym zginął 34-letni kierowca, pięć osób rannych w innym wypadku, a także 22 kolizje, 274 wykroczeń i 9 nietrzeźwych kierowców to smutny obraz minionego długiego weekendu na drogach powiatu wejherowskiego.

Podczas działań w długi weekend na drogach naszego powiatu od 10 czerwca br. policjanci ujawnili 274 wykroczenia drogowe, zatrzymali 9 nietrzeźwych kierowców i 15 praw jazdy, w tym jedenastu kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym.
Celem działań było zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym. Do 14 czerwca wydarzyły się 22 kolizje drogowe i 3 wypadki, w tym jeden śmiertelny.
W Brzeźnie Lęborskim (gmina Łęczyce) 34-letni kierowca samochodu peugeot stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca zmarł na miejscu zdarzenia. Obecnie policjanci zajmują się szczegółowym wyjaśnianiem okoliczności wypadku.
Również w Brzeźnie Lęborskim kierowca samochodu renault najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy opla i doszło do zderzenia. W wyniku wypadku pięć osób zostało rannych, a pasażerkę renaulta przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Gdańsku.
Teraz policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, badają przebieg tego zdarzenia drogowego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.