Matury na półmetku

W wyjątkowym czasie epidemii

W różnych szkołach różnie układa się harmonogram rozpoczętych 8 czerwca egzaminów maturalnych (w tym roku tylko pisemnych), ale można stwierdzić, że są one mniej więcej na półmetku. W Wejherowie matury odbywają się w czterech szkołach i zakończą się najpóźniej 29 czerwca (na ogół trwać będą o kilka dni mniej).

Maseczki odbiera dyretor PZS nr 2  (Elektryk) - Krystyna Grubba.
Maseczki odbiera dyrektor PZS nr 2 (Elektryk) – Krystyna Grubba.

W wyjątkowym i wymagającym czasie dyrekcje szkół i nauczyciele stanęli przed dużym wyzwaniem. Należało przygotować bezpieczne warunki i przeprowadzić egzaminy maturalne przestrzegając zasad sanitarnych i innych. Absolwenci szkół ponadpodstawowych przystąpili do matur z miesięcznym „poślizgiem”, w dużym stresie i w szczególnych okolicznościach. Życzymy im powodzenia!
Na początku czerwca dyrektorzy powiatowych szkół ponadpodstawowych w Wejherowie potwierdzili gotowość do przeprowadzenia egzaminu maturalnego. 5 czerwca szkoły wizytowała Gabriela Lisius – starosta wejherowski, wręczając dyrektorom szkół maseczki dla nauczycieli powołanych do komisji egzaminacyjnych. Maseczki przygotowali pracownicy Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie.
W Wejherowie maturalny maraton trwa w czterech szkołach: Powiatowym Zespołe Szkół nr 1 (I LO na Bukowej), Powiatowym Zespołe Szkół nr 2 (tzw. Elektryk), Powiatowym Zespołe Szkół nr 3 przy ul. Budowlanych Powiatowym Zespołe Szkół nr 4 (tzw. Samochodówka).

Pierwszy ważny egzamin
Od wtorku, 16 czerwca w powiecie wejherowskim trwają również egzaminy ósmoklasistów, które rozpoczęły się egzaminem z języka polskiego. W Wejherowie w 7 szkołach do egzaminu przystąpiło prawie 600 uczniów.
Zachowane zostały wszelkie zasady bezpieczeństwa w związku z epidemią. Za ósmoklasistów trzymamy kciuki!

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.