Spotkania z historią

W Powiatowej Bibliotece Publicznej

Coraz więcej osób interesuje się historią lokalną, dziejami swojego miasta, miejscowości czy regionu. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie chce tę historię przybliżyć mieszkańcom Wejherowa i powiatu wejherowskiego. W dobie ograniczeń związanych z epidemią proponuje ciekawe spotkania online.

– W naszej palcówce często odbywały się spotkania, organizowane wspólnie z Klubem Miłośników Wejherowa, dotyczące przeszłości naszego miasta Prelekcje pasjonatów historii zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem – mówi Barbara Gusman, dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie. – Teraz, ze względu na bezpieczeństwo, nie możemy się spotykać w licznym gronie, ale nie chcemy pozbawić czytelników interesujących ich informacji. Dlatego nagrywamy opowieści osób, które znają historię i chcą podzielić się swoją wiedzą.
Jak informuje pani dyrektor, inicjatywa nie ogranicza się do samego Wejherowa. Biblioteka chce zaprosić przed ekran również osoby z innych miast i gmin powiatu wejherowskiego, które opowiedzą o swoich miejscowościach. A jest o czym opowiadać, bo w różnych gminach jest mnóstwo ciekawostek i miejsc z bogatą przeszłością.
Pierwsze nagrania w bibliotece już się odbyły. Ich bohaterami byli: Edmund Mehring i Marcin Gniech. Pan Edmund ma świetną pamięć i ciekawe wspomnienia z Wejherowa m.in. z okresu okupacji i kolejnych lat już po wyzwoleniu, zaś pan Marcin to prawdziwy pasjonat historii miasta, znający wiele szczegółów.
To początek przygody z historią i ciekawymi ludźmi. Biblioteka zaprasza do śledzenia fanpege placówki https://www.facebook.com/PowiatowaBibliotekaWejherowo/

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.